Цікаве і нове про музику

Цікаве про життя Людвіга Ван Бетховена  

 Перед тим, як творити черговий безсмертний шедевр, Бетховен занурював голову в крижану воду. Швидше за все, це і стало основною причиною втрати слуху. Але звичка була настільки сильною, що композитор не зміг від неї відмовитися до кінця своїх днів.
Перед тим, як творити черговий безсмертний шедевр, Бетховен занурював голову в крижану воду. Швидше за все, це і стало основною причиною втрати слуху. Але звичка була настільки сильною, що композитор не зміг від неї відмовитися до кінця своїх днів. Джерело: http://cikavi-fakty.com.ua/cikavi-fakti-z-zhittya-betxovena/


    “Героїчна симфонія” Людвіга Ван Бетховена спочатку була присвячена Наполеону Бонапарту. Але коли Наполеон проголосив себе імператором, Бетховен зняв присвяту.


   26 березня, в день смерті Бетховена, над Віднем бушувала моторошна сніжна буря, виблискувала жахлива блискавка. Вмираючий композитор раптово витягнувся на ліжку, підвівся, погрозив кулаком в небо і помер.

    У 2007 році Крістіан Рейтер, віденський експерт судової медицини, дослідивши збережене волосся Бетховена, зробив висновок, що в організмі композитора вміст свинцю перевищував допустиму норму, що могло стати причиною смерті. За його припущеннями, лікар, який лікував Бетховена Андреас Ваврух регулярно протикав хворому черево, а на місце, де утворилася рана накладав примочки зі свинцю.


  195000 фанатів на одному концерті.

Рекордсменом по найбільшій зібраній на одному концерті аудиторії є зовсім не Елвіс Преслі, не “Beatles” і не Майкл Джексон. Це група A-ha”, що навіть занесена в книгу 
 “ рекордів Гіннеса: концерт “A-ha” у Бразилії, на стадіоні Маракана в 1991 році зібрав 195 000 чоловік. Попередній рекорд – 191 000 чоловік – належав Полу Маккартні. До речі, одного разу музикантам “A-ha” по дорозі з концерту в готель довелося дати близько 10 000 автографів! За словами Пола Воктора, зробити це було набагато важче, ніж відіграти концерт. 

Музика Моцарта в промисловості

Ще в ХІХ столітті у відомому монастирі Бріттані черниці спеціально виконували музичні твори для свійських тварин. При цьому вони помітили, що після “прослуховування” саме серенади Моцарта корови давали молока в 2 рази більше. Коли до такого ж відкриття в ХХ столітті прийшли в Німеччині, то німецькі фермери, будучи людьми практичними, стали цілеспрямовано використовувати музику Моцарта на своїх фермах для підвищення удоїв молока.
А в Японії зробили спостереження, що коли музика Моцарта звучить у пекарні, дріжджове тісто піднімається в 10 разів швидше (тепер це відкриття активно використовується японцями в пекарській справі). До речі, найкраща рисова горілка саке виходить, на думку японських фахівців, саме з тих дріжджів, які “прослухали” музику Моцарта.

Дивні музичні погляди

Найпопулярнішою весільною музикою в США є пісня Уїтни Х’юстон “I Wіll Always Love You”. По дивному збігу обставин, вона ж – найбліьш популярна похоронна музика у Великобританії.


Комментариев нет:

Отправить комментарий